Android Başlangıç Kaynakları

Android
Android Google tarafından desteklenen mobil işletim sistemi. Günümüzde mobil işletim sistemlerinin gelişimi bundan 5 yıl önceye kıyasla cep telefonları için devrim niteliğinde.Görselliği, esnek uygulama yapıları ve güçlü donanımıyla ilgimi çekti ve bende android uygulama geliştirmek için kolları sıvadım :) pratikte kolay ve görsel olarak ilgi çeken sonuçlar almak da android geliştiricisi olmanın güzel yanları tabi kullandığım web adreslerini bu başlık altında yayınlıyacağım.Diğer platformlarda uygulama yazmaya göre daha eğlenceli olduğunu söyleyebilirim.Bu konuda sıkça yardımını esirgemeyen arkadaşım Mustafa Tufan”a teşekkürlerimi iletimeden geçemeyeceğim. :)

    • Öncelikle Eclipse adresinden sistemimize uygun Eclipse indiriyoruz.
  • Android uygulamalarımızın çalışması için kullanacağımız Android SDK”yı Android SDK indirip kuruyoruz ve ardından aynı sitede olan Installing the SDK bölümden kuruluma devam ediyoruz ve bize ilk uygulamamıza kadar yardımcı oluyor.

 

Başlangıç için bu kaynak yeterli olacaktır , türkçe kaynak sorunu olduğundan bu siteden sonra araştırmalarınıza proje odaklı graphical layout objeleri üzerinden gitmenizi öneriyorum;

Uygulamanızı Android Marketde yayınlamak için bir geliştirici konsoluna ihtiyaç duyacaksınız burdan google hesabınızla giriş yaparak 25$ karşılığında alabilirsiniz.Reklam koyup gelir elde edebilirsiniz onun içinse geçtiğimiz yıllarda Google tarafından alınan AdMob sitesinden reklam kodu edinip kullanabiliyoruz.Nasıl yapılacağı hakkında gerekli kaynak :

 

4 comments:

  1. Zeynep

    Salut!
    Öncelikle size böyle bir site hazırladığınız için teşekkür ediyorum. Gerçekten her android kullanıcısı için yararlı bir site, emeğinize sağlık. Yalnız yazılarınızın biraz daha düzenlenerek konulması gerektiğini düşünüyorum, güzel Türkçemizi güzel kullanalım.
    İyi günler sizinle olsun Mesut Bey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>